Pozbądź się pryszczy. Poradnik, artykuły, opinie o lekach przeciwtrądzikowych.

Tabletki na trądzik: Derminax kontra Visaxinum

Walka z trądzikiem bywa wyjątkowo trudna. Ta nieestetyczna – i często dość bolesna – dolegliwość dotyka niemal 70% osób w wieku od 13 do 19 lat, ale nie jest jedynie przypadłością młodzieży. W wielu przypadkach koniec okresu dojrzewania wcale nie oznacza końca problemu. Zdarza się także, że trądzik pojawia się u osób dorosłych w najmniej spodziewanym momencie.

 

Najbardziej widocznymi objawami trądziku są oczywiście pryszcze. Mechanizm ich powstawania jest dość prosty i w zasadzie podobny w przypadku każdej odmiany choroby. Z różnych przyczyn zwiększa się aktywność gruczołów łojowych, a jednocześnie dochodzi do szybszego rogowacenia naskórka. W efekcie ujście gruczołu zostaje zablokowane i powstają popularne zaskórniki. W takich warunkach doskonale rozwijają się bakterie, a to prowadzi do uruchomienia silnego procesu zapalnego. Wtedy też czarne zaskórniki przekształcają się w powiększone, czerwone i bolesne grudki – czyli pryszcze.

Trądzik najczęściej pojawia się w obrębie twarzy, szczególnie na czole i policzkach. Jeśli choroba jest bardzo rozwinięta, może także objąć swoim zasięgiem klatkę piersiową lub plecy. Niestety, nawet samoistnie ustępujące schorzenie często pozostawia po sobie mało estetyczne ślady i blizny.

Bezsilni…

Leczenie trądziku jest często bardzo problematyczne. Przede wszystkim – lekarze nie do końca znają przyczyny jego powstawania. A raczej znają ich tak wiele, że trudno jest im znaleźć uniwersalny i skuteczny sposób terapii. Współczesna nauka przyjmuje, że aż 80% przyczyn choroby wiąże się ze skłonnościami uwarunkowanymi genetycznie. Z drugiej strony jednak – bezpośrednimi czynnikami uaktywniającymi trądzik mogą być następujące w okresie dojrzewania zmiany hormonalne, częste szczególnie u chłopców problemy z zachowaniem właściwej higieny osobistej, czynniki zewnętrzne (jak choćby zanieczyszczenia powietrza), a nawet nadmierne stosowanie kosmetyków. Jedno jest natomiast pewne: we wszystkich tych przypadkach – niezależnie od powodów pojawienia się dolegliwości – w organizmie gromadzą się toksyny, które skutecznie utrudniają efektywne leczenie choroby.

Niestety, klasyczna medycyna aż nader często jest wobec trądziku bezsilna. Zwykle stosuje się leczenie objawowe, mające na celu oczyszczenie skóry z nadmiaru łoju i zrogowaciałego naskórka, wyeliminowanie bakterii z ognisk zapalnych oraz ułatwienie gojenia ranek po pryszczach. W cięższych przypadkach podaje się również antybiotyki. Na forach internetowych jednak aż kipi od pełnych rozczarowania wypowiedzi cierpiących na trądzik osób. Wiele z nich szczegółowo opisuje długie i skomplikowane leczenie oraz terapie, które i tak nie doprowadziły do zwalczenia choroby.

O ile tradycyjna medycyna – jak widać – bardzo słabo sprawdza się w przypadku trądziku, o tyle sposoby naturalne i oparte na naturalnych składnikach preparaty okazują się wyjątkowo skuteczne. Warto więc zwrócić uwagę na dostępne bez recepty suplementy diety.

Tabletki na trądzik

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że trądzik jest chorobą, którą należy leczyć „zewnętrznie” – bo przecież pryszcze widoczne są na powierzchni skóry. Otóż nic bardziej mylnego! Najbardziej problematyczna część wyprysku, czyli ognisko zapalne, znajduje się już pod powierzchnią naskórka. Same objawy trądzikowe natomiast spowodowane są nagromadzeniem w organizmie toksyn. Aby z nimi skutecznie walczyć trzeba uderzyć „od środka”.

Wśród dostępnych na rynku preparatów dużą popularnością cieszą się tabletki Visaxinum. Jest to starannie dobrana kompozycja wyciągów ziołowych i witamin, które korzystnie wpływają na cerę trądzikową. Środek jest znakomitym „wspomagaczem” podczas leczenia trądziku o słabym i średnim nasileniu. W bardzo łagodnych przypadkach choroby może okazać się wręcz jedynym potrzebnym specyfikiem.

Dla tych, którzy potrzebują bardziej radykalnej terapii, również jest dobra wiadomość. To kolejny specyfik, czyli tabletki na trądzik całkowicie nowej generacji: Derminax.

Tabletki Derminax zostały stworzone w oparciu o wyczerpujące badania naukowe oraz bogatą tradycję naturalnej medycyny. Specyfik jest całkowicie naturalny i bardzo skuteczny, a co najważniejsze – nie powoduje skutków ubocznych. Przyjmowanie jednej lub dwóch tabletek dziennie szybko eliminuje z organizmu toksyny powodujące stany zapalne. Tym samym preparat doskonale zwalcza bezpośrednie przyczyny powstawania trądziku.

Zawarte w tabletkach Derminax substancje usuwają także z porów skórnych złogi bakterii i martwych komórek. Składniki bakteriobójcze i antyseptyczne powstrzymują powstawanie nowych pryszczy oraz oczyszczają i tonizują skórę. W efekcie już krótkiej terapii daje się zauważyć wyraźna poprawa.

Visaxinum kontra Derminax

Visaxinum i Derminax to dziś chyba dwa najpopularniejsze środki na arenie walki z trądzikiem. Mogłoby się wydawać, że oba mają podobne działanie, ale w rzeczywistości tak nie jest. Chociaż i jedne i drugie tabletki na trądzik są suplementami diety opartymi na całkowicie naturalnych składnikach, to jednak skutki ich stosowania różnią się dość diametralnie.

Zadaniem pierwszego z preparatów jest przede wszystkim poprawa jakości cery – ze szczególnym wskazaniem na cerę trądzikową. Nie jest to typowy lek na trądzik. Jego działanie jest dość słabe, zatem trudno się spodziewać, aby sam – bez jednoczesnego stosowania innych rodzajów kuracji – mógł skutecznie wyeliminować nie tylko pryszcze, ale i przyczyny ich powstawania. Visaxinum sprawdzi się zatem doskonale jako dodatek do leczenia, dzięki któremu skóra szybciej odzyska prawidłową kondycję.

Derminax natomiast jest silnym (a mimo to całkowicie bezpiecznym!) środkiem, który z założenia „celuje” w przyczyny problemu, a nie jego objawy. Są to skuteczne tabletki na trądzik, które zamiast zwalczać pryszcze, usuwają z organizmu trucizny (a więc rozmaite toksyny i bakterie wywołujące stany zapalne w gruczołach łojowych) powodujące rozwój choroby.

Relacje internautów jednoznacznie potwierdzają, że działanie tego preparatu jest bardzo szybkie i wyjątkowo efektywne. Derminax okazuje się skuteczny często nawet w przypadkach określanych przez lekarzy jako „nie rokujące nadziei”.

Comments are closed.